rozmowa kwalifikacyjna

Odpowiedni ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Bez wątpienia pierwsze wrażenie jest najistotniejsze. Zarówno w sprawach biznesowych, jak i w życiu prywatnym, kilka pierwszych sekund może być decydujące. Z tego względu tak ważne jest, aby dostosowywać swój ubiór do okoliczności.
Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, powinniśmy pamiętać o tym, by dostosowywać się do dress codu panującego w danym miejscu pracy. Tak więc do banku powinniśmy zdecydować się na klasyczny strój – biała koszula, garnitur dla panów i garsonka dla pań. Jest to miejsce, w którym nie powinniśmy się wyróżniać strojem. Decydujące muszą się okazać nasze umiejętności, a odpowiedni strój biznesowy będzie tego dopełnieniem. Znaczące będą w tym wypadku detale – dokładnie wyczyszczone buty, zadbane paznokcie, u pań markowa torebka.
Wybierając się na rozmowę w mniej oficjalne miejsce – na przykład do sklepu na stanowisko doradcy klienta, możemy założyć nieco mniej oficjalny strój. Warto zawczasu zwrócić uwagę na to, co ubierają pracownicy. Wtedy dużo łatwiej będzie nam się dostosować. Będziemy się także lepiej czuć w takim miejscu.
Odpowiednio dobrany strój na rozmowę kwalifikacyjną będzie połową naszego sukcesu. I jeśli zrobimy dobre wrażenie swoim wyglądem, będziemy mogli znacznie łatwiej przekonać potencjalnego pracodawcę do własnej osoby.